Důležité prvky pasivního domu

21 Červenec 2014
Kategorie: Technologie
21 Červenec 2014, Komentáře: Komentáře nejsou povoleny

Pokud uvažujete nad vlastním pasivním domem, je nejlepší cestou oslovit specializovanou stavební firmu, která samozřejmě dokáže spolu se špičkovým architektem proměnit vaše sny ve skutečnost. A to jak z hlediska vašich požadavků, tak z hlediska požadavků na minimální energetickou náročnost. A i pokud jste v tomto oboru naprostým laikem, bude se vám hodit informace o některých prvcích, bez kterých se pasivní domy neobejdou.

Kvalita oken

Samozřejmě základním prvkem každého domu, tedy i pasivního, je kvalitní okno. Naše společnost využívá okenní systém GENEO. Ten totiž splňuje přísné nároky například na součinitel prostupu tepla, nebo i nároky na celkovou těsnost, která přispívají jak k celkové izolaci domu, tak i k systému rekuperace vzduchu.

Samozřejmě s okny souvisí i dobrý prostup slunečních paprsků, které mohou výrazně pomoci k udržení příjemného tepla a to v zimním období. Naopak v létě je nadměrný postup tepla nežádoucí, jelikož by to zvyšovalo náklady na udržení příjemného klimatu. Je tak nezbytné, aby měli pasivní domy i dokonalé stínění, které budou mít právě na nadměrné předávání tepla vliv.

Nezapomeňte na izolace

Samozřejmě s pasivním domem souvisí kvalitní izolace, jelikož dům by měl být ve svém principu hermeticky uzavřenou stavbou. A ačkoliv existují domy dřevěné, objevují se i zděné pasivní domy. Naše společnost využívá uceleného cihelného systému od společnosti Heluz. S kvalitou izolací samozřejmě souvisí například dveře, nebo garážová vrata. I ta by měla mít jasně dané vlastnosti, které jsou často shodné s těmi, která mají samotná okna – tedy minimální prostupnost tepla.

S izolací samozřejmě úzce souvisí i kvalita střechy. Dá se říci, že není požadovaný konkrétní typ, ale vlastnostmi by měla střecha vyhovovat v tom ohledu, že by neměla propouštět teplo dovnitř, ale samozřejmě ani ven. Jedině tak se dá udržet uvnitř domu požadované klima.

Comments are closed.