Chytrá elektroinstalace do domu

17 Červen 2014
17 Červen 2014, Komentáře: Komentáře nejsou povoleny

Pokud mluvíme o takzvané chytré elektroinstalaci domu, můžeme též mluvit také o takzvaném chytrém domě. V principu se vlastně jedná o vzájemně propojené prvky, které můžete velmi pohodlně řídit a tím samozřejmě přizpůsobovat řadu věcí přesně svým představám a požadavkům. Důležitá je v tomto ohledu celková komplexnost a snadná optimalizace.

Jaké jsou důvody chytrých instalací?

Stejně jako v mnoha různých jiných oblastech, i v pasivních domech jsou velkým tématem energie, a to konkrétně jejich spotřeba. A právě chytré elektroinstalace se mohou také výrazným způsobem podílet na jejich úspoře. V principu lze v chytrém domě ovládat naprosto vše a to jak osvětlení, tak vytápění, bezpečnostní systémy, rolety na elektrický pohon, nebo třeba také elektroniku. Vše je vzájemně propojeno a umožní ovládání z jednoho místa a to jedním prvkem. Výjimkou nejsou ani možnosti, kdy lze vše ovládat prostřednictvím chytrého telefonu, nebo tabletu.

Široké spektrum použití

A ačkoliv jsme si některé možnosti již nastínili, chytrou elektroinstalací může zabezpečit také ovládání například ohřevu vody v bazénu, zavlažování naší zahrady, elektronické otevírání dveří, nebo dokonce i řízené větrání – které jde ruku v ruce právě s pasivními domy. To vše tak zvládneme velmi jednoduše a snadno.

Možnosti nastavení automatických požadavků

Samozřejmě s moderními technologiemi a systémem daného ovládání nesouvisí pouze to, že jsme odkázání na daný ovladač. Řadu věcí lze totiž plně automatizovat a to nejenom volbou časových intervalů, ale třeba také volbou teplot, kdy se může spustit podlahové vytápění, či ohřev vody v bazénu. Stejně tak lze také navolit několik scénářů, které jedním dotykem spustíme. To vše s chytrou elektroinstalací souvisí a kromě pohodlí můžeme výrazně ušetřit na již zmíněné elektrické a další energii, jelikož vše máme po celý den komplexně monitorováno.

Pokud přemýšlíte o chytré elektroinstalaci do své nemovitosti, kontaktujte nás. Zajistíme vám prohlídku námi realizovaných instalací.

Comments are closed.