Pozor na konstrukční detaily

24 Březen 2014
24 Březen 2014, Komentáře: Komentáře nejsou povoleny

Se stavbou pasivních domů samozřejmě souvisí celá řada limitů, které by měla výsledná stavba splňovat. Aby tomu skutečně tak bylo, jsou k dispozici různé databáze konstrukčních detailů, které mohou při samotném návrhu velmi výrazně pomoci a to v mnoha ohledech. Tyto konstrukční detaily se týkají téměř všech částí domu a dokážou díky výpočtům tepelných ztrát ukázat, nakolik mohou být v daném ohledu funkční. A právě konstrukční detaily jsou pro mnoho architektů velmi důležitým prvkem, aby zvolený dům ve zvolené lokalitě svou nízkou energetickou náročnost skutečně plnil.

Detaily se týkají nejenom zdiva

Obecně lze říci, že konstrukční detaily zohledňují především oblasti, které mohou být pro daný dům rizikové. Tedy v tom ohledu, že by mohlo docházet k případnému úniku tepla. Díky konstrukčnímu detailu tak lze získat kvalitní řešení, které lze nejenom v návrhu, ale samozřejmě i u samotné stavby použít. Opět platí, že ne všechna řešení se dají použít všude.

Je tak samozřejmostí obrátit se na zkušeného architekta, který má s návrhy pasivních domů zkušenosti a dokáže přesně vyhodnotit, jaké prvky budou ty správné. Především se samozřejmě jedná o formy izolace a samotné stavební úpravy. Ty následně realizuje stavební firma a to s použitím kvalitních materiálů – například cihlového systému Heluz, nebo kvalitních oken Rehau.

Konstrukční detaily mají velký vliv na výslednou stavbu

Samozřejmě každý konstrukční detail má velký vliv na výsledné izolační vlastnosti domu. A právě ta je u pasivních domů alfou a omegou. Mnoho architektů tak používá již vyzkoušené konstrukční detaily s dokumentací, díky které vědí, zda bude, nebo nebude vyhovovat. A to nejenom v oblasti izolace, ale třeba také v oblasti odolnosti a pevnosti. Postavit pasivní dům zkrátka není nic jednoduchého, jelikož vše souvisí se vším a vše na sebe navazuje. V odborných rukou je však výsledek přesně takový, jaký má být.

Comments are closed.